MENU

Marzenie Ideeën narodziło się w 2012 roku – tworzyć piękne meble szyte na miarę, inspirowane autentycznymi, wyjątkowymi materiałami. Zależało mi na projektach ponadczasowych i współczesnych. Pierwsze meble powstały w  Holandii, gdzie mieściła się rodzinna pracownia stolarska. Przez pewien czas projekty powstawały wyłącznie do naszych wnętrz i wnętrz przyjaciół i ich znajomych. Po kilku latach powstało Ideeën.

 

Where less is more

Gdzie mniej staje się więcej  /where less is more / towarzyszyło mi odpierwszych koncepcji przyszłych mebli. Autentyczne materiały i jakość wykonania miały mówić same za siebie. Poprzez ścisłą współpracę z wykwalifikowanymi rzemieślnikami, każdy z  mebli jest wykonywany ręcznie z dbałością i precyzją, przy użyciu naturalnych materiałów.

 

 

Myślę, że podczas każdego wykonanego mebla uczymy się czegoś nowego. Za każdym razem, gdy kończymy nowy projekt mebla, a ja cofam się i patrzę na niego, widzę, że jest to dokładnie język naszego stylu.  Lubię myśleć, że w ciągu ostatnich lat nasze projekty stały się bardziej dopracowane dzięki temu, że lubimy naszą pracę. Chcę aby każdy mebel był wyjątkowy i szczególny tak dla przestrzeni jak i dla osoby, dla której go wykonujemy.

 

Timeless designs

Estetyka mebli Ideeën odpowiada na otoczenie miejsca i przestrzeni.  Nie kieruję się słowem „trend” – uważam je za słowo jednorazowe, szczególnie przy tworzeniu mebli. Trend to coś, co jest na razie i odejdzie jutro. Dlatego zależy mi na tworzeniu ponadczasowych projektów. Meble projektuję z pasją, a intuicja odgrywa dużą rolę w moim sposobie pracy. Produkt końcowy jest odzwierciedleniem tego, jak dba się o produkt na różnych etapach procesu. Staramy się stworzyć najlepszy produkt końcowy, wybierając najpiękniejszą część kamienia / drewna, zawsze zapewniając oszałamiający wygląd.